2026 m. kovo 13–14 dienomis Kaune vyko Lietuvos jaunučių asmeninis–komandinis šaudymo sporto čempionatas, subūręs jaunuosius sportininkus iš įvairių Lietuvos miestų. Dvi varžybų dienos pasižymėjo ne tik gausiu dalyvių skaičiumi, bet ir aukštu sportiniu lygiu, atkaklia kova bei ryškėjančiais jaunaisiais talentais.
Pistoleto rungtis
Merginų asmeninėje įskaitoje Lietuvos jaunučių čempione tapo vilnietė Amelija Milijajevaitė, surinkusi 271 tašką (4X). Antroje vietoje liko kaunietė Adrija Šerkšnaitė (270–6X), o trečiąją vietą užėmė taip pat Vilniaus atstovė Maja Krukauskaitė (270–2X).
Komandinėje merginų įskaitoje aukso medalius iškovojo Vilniaus I komanda – Amelija Milijajevaitė, Maja Krukauskaitė ir Atėnė Vasiliauskaitė (807–7X). Sidabras atiteko Kauno I komandai – Adrija Šerkšnaitė, Olesia Pervachuk ir Viktorija Linartaitė (786–10X), o bronza – Kauno II komandai (713–3X).
Vaikinų asmeninėje pistoleto rungtyje nugalėjo rokiškietis Gustas Aleliūnas (281–1X). Antrąją vietą iškovojo Simonas Papievis iš Kauno (274–4X), trečiąją – taip pat kaunietis Martynas Kučaitis (272–7X).
Komandinėje vaikinų įskaitoje nugalėjo Rokiškio I komanda – Gustas Aleliūnas, Aidas Aleliūnas ir Mykolas Žėglaitis (810–10X). Antrąją vietą užėmė Kauno II komanda (803–10X), o trečioje liko Kauno I komanda (801–10X).
Šautuvo rungtis
Merginų šautuvo rungtyje geriausiai pasirodė vilnietė Anastasija Vasylevska, surinkusi 308,1 taško (20X). Sidabro medalį pelnė Evelina Jonušaitytė iš Rokiškio (305,1–16X), o bronzos – šiaulietė Kotryna Gečiauskaitė (302,6–15X).
Komandinėje įskaitoje triumfavo Kauno I komanda – Dominyka Kazokaitė, Ieva Petrauskaitė ir Austėja Kairytė (880,2–36X). Antroje vietoje liko Vilniaus I komanda (878,3–34X), trečioje – Šiaulių I komanda (873,1–25X).
Vaikinų šautuvo rungtyje Lietuvos jaunučių čempionu tapo vilnietis Laurynas Mačionis (310,1–22X). Antroje vietoje liko Orestinas Šedys iš Rokiškio (303,0–17X), trečioje – alytiškis Martynas Juonys (297,9–12X).
Komandinėje įskaitoje nugalėjo Rokiškio I komanda – Orestinas Šedys, Tauras Jankauskas ir Gustas Diržys (865,6–31X). Sidabro medalius iškovojo Biržų I komanda (851,5–14X), o bronzos – Kauno I komanda (845,9–21X).
Auganti karta ir stiprėjantis lygis
Šis čempionatas dar kartą parodė, kad Lietuvos šaudymo sporto jaunimo pamaina sparčiai stiprėja. Jaunieji sportininkai demonstruoja vis aukštesnį meistriškumą, stabilumą ir gebėjimą varžytis aukštu lygiu, o tarp miestų ryškėja vis didesnė konkurencija.
Svarbus vaidmuo šiame procese tenka treneriams, kurie nuosekliai ugdo jaunąją kartą ir padeda sportininkams siekti aukščiausių rezultatų.
Organizatoriai dėkoja Kauno sporto mokyklai „Gaja“ už suteiktą šaudyklą bei teisėjams už profesionalų ir atsakingą darbą užtikrinant sklandžią varžybų eigą.